JavaScript is off. Please enable it to view the full site.

Kantoor IMd Raadgevende Ingenieurs, staalfabriek wordt speeltuin voor ingenieurs

IMd zocht een plek waar ze hun ideeën over (samen)werken konden vormgeven – liefst een bestaand gebouw vanwege het belang dat ze hechten aan transformatie. De keuze voor deze voormalige staalfabriek was een gewaagde.

Ector Hoogstad Architecten kwam met een eenvoudige, maar economisch en architectonisch aantrekkelijke aanpak. In de hal werden tweelaagse werkpaviljoens geplaatst tegen de kopgevels, met daartussen een open ruimte met vergaderpaviljoens, trappen en loopbruggen. Het middengebied werd daarmee een ‘speeltuin voor ingenieurs’, waaraan de imposante staalconstructie een onmiskenbare sfeer meegeeft.

Behalve een aantal nieuwe gevelopeningen die daglicht binnenlaten en prachtige panorama’s over het water bieden, waren er geen verdere ingrepen aan het bestaande gebouw nodig.

In het interieur vormen oud en nieuw een ‘harmonisch contrast’. De ruwe staalconstructies, betonnen vloer en bakstenen wanden werken samen met glas, kunststof panelen en steigerhout. Een gele kleur zorgt voor eenheid.

Het lef van IMd en de fantastische samenwerking hebben een onorthodox resultaat opgeleverd. Bovendien legt het een prachtige basis voor een opwaardering van het gebied.

Naam van het gebouw

Kantoor IMd Raadgevende Ingenieurs, staalfabriek wordt speeltuin voor ingenieurs

Opdrachtgever, architect of bouwer

Ector Hoogstad Architecten (architect), IMd (opdrachtgever)

Terug naar 2013 Vorige 68 / 90 Volgende Terug naar boven Toon op de kaart 4403 weergaven

Onderwijscentrum Erasmus MC

Fotograaf: Sebastian van Damme

Het Schieblock en Luchtsingel

Fotograaf: Ossip van Duivenbode

Onderwijscentrum Erasmus MC

Fotograaf: Sebastian van Damme

Het Schieblock en Luchtsingel

Fotograaf: DAN

Onderwijscentrum Erasmus MC

Fotograaf: Sebastian van Damme

Het Schieblock en Luchtsingel

Fotograaf: Ossip van Duivenbode

Winnaars Rotterdam Architectuurprijs 2013

Op 18 december 2013 werd de Rotterdam Architectuurprijs uitgereikt. Het Erasmus MC Onderwijscentrum was winnaar van de vakjuryprijs en de publieksprijs ging naar Het Schieblock.

Grote winnaar is de stad Rotterdam, zo concludeert de vakjury. Transformatie zorgt voor een nieuwe laag van verrassing en dynamiek waardoor mensen van steden houden. De jury prijst degenen die de potenties zien, het lef hebben om ze waar te maken en het vakmanschap om met het resultaat te verwonderen. Als winnaar kiest de jury het Erasmus MC Onderwijscentrum waar een desolate buitenruimte op ingenieuze wijze werd getransformeerd tot een charismatische nieuw centrum voor studie en onderwijs. Het publiek koos voor Het Schieblock als een ‘geweldig stedelijk project met Berlijnse allure’ en ‘omdat in deze tijden slopen lang niet altijd de oplossing is.’

prijsuitreiking
Prijsuitreiking 2013 Op 18 december 2013 vond de feestelijke uitreiking plaats van de Rotterdam Architectuurprijs 2013 in het Stadhuis van Rotterdam met als thema Transformatie. Tracy Metz, journalist, auteur en directeur van het John Adams Institute, was voorzitter van de vakjury. Zij reikte de juryprijs uit aan het… lees meer >
Lijst
  1. Belasting- en douanemuseum
  2. Nieuw Rotterdams Café
  3. Hogeschool Rotterdam
  4. Zes Pandjes
  5. Het Nieuwe Instituut (voorheen NAi)
  6. Onderwijscentrum Erasmus MC
  7. Dreamhouse
  8. Woonstudio Franz Ziegler
  9. Het Arcadegebouw, B. Meineszplein
  10. Mini Mall
  11. Lanenflat Nieuw Crooswijk
  12. Justuskwartier
  13. Hogeschool Rotterdam
  14. Dikhuidenvleugel, Riviérahal Diergaarde Blijdorp
  15. I Tech You!
  16. WORM
  17. Nieuwe Park Rozenburgschool
  18. RET-gebouw
  19. Van bedrijfsruimte naar woning
  20. Verkeerscentrale Hoek van Holland
  21. OBS De Wilgenstam
  22. Dreamhouse
  23. Rotterdam Centraal
  24. kantoor Vestia Stadswonen
  25. Central Plaza
  26. Het Beukblok
  27. Justuskwartier
  28. De Brandaris - Coloniastraat
  29. Zes Pandjes
  30. Woonstudio Franz Ziegler
  31. Onderwijscentrum Erasmus MC
  32. Vasteland 78
  33. Het Buro en De Bovenkamer
  34. Beurs - World Trade Center
  35. Het Buro-De Bovenkamer
  36. Maria Basisschool
  37. Fenixloods 2
  38. Kantoor IMd Raadgevend Ingenieurs
  39. Nederlands Architectuur instituut
  40. Lanenflat
  41. Politiebureau Zuidplein
  42. Westerlaancluster, nieuwe vitaliteit door strategisch herontwikkelen
  43. Holiday Inn Express Rotterdam Centre
  44. RDM Innovation Deck
  45. De Keyser
  46. Superkubus Exodus
  47. Plaza & Parkeergarage masterplan campus Woudestein
  48. UEB West
  49. Haka gebouw
  50. Kinderoogcentrum, Het Oogziekenhuis Rotterdam
  51. forensische psychiatrische polikliniek het Dok
  52. De Fabriek
  53. Kantoor incasso- en gerechtsdeurwaardersorganisatie Flanderijn
  54. Belasting & Douane Museum
  55. Maria Basisschool
  56. Rotterdam Science Tower
  57. Mini Mall
  58. The Student Hotel
  59. Kantoor Ector Hoogstad Architecten
  60. Boomgaardsstraat 276 3012 Rotterdam
  61. BML36
  62. WORM
  63. De Brandaris
  64. Het Beukblok
  65. Kantoor IMd Raadgevende Ingenieurs, staalfabriek wordt speeltuin voor ingenieurs
  66. Uit je eigen stad
  67. Superkubus Exodus
  68. Kopblok Pretorialaan
  69. Johannes de Dichter
  70. Het Schieblock en Luchtsingel
  71. Groot Willemsplein
  72. De Karel Doorman
  73. Caland Estate
  74. Ahoy Rotterdam
  75. Van bedrijfsruimte naar woning
  76. Wijnhaventunnel ROTTE-DAM
  77. HAKA Recycle Office
  78. Joulz gebouw
  79. Mauritsstraat 249-251
  80. Schieblock en Luchtsingel
  81. Caland Estate
  82. De Fabriek Delfshaven
  83. De Karel Doorman
vakjury 2013
Tracy Metz Tracy Metz (juryvoorzitter), van oorsprong Amerikaanse, is journalist en auteur. Zij schrijft voor NRC Handelsblad en de Groene Amsterdammer, is internationale correspondent van het Amerikaanse tijdschrift Architectural Record en is als visiting fellow verbonden aan de Graduate School of Design aan … Lees meer > Janneke Bierman Janneke Bierman is architect en sinds 2005 directeur van Bierman Henket architecten in Esch. Recente projecten van haar hand zijn het Museumkwartier in ’s-Hertogenbosch, zorgcentrum De Oude Mars in Zwolle, de herinrichting van het entreegebied van… Lees meer > Alijd van Doorn Alijd van Doorn (auteur juryessay) onderzoekt, schrijft, adviseert en onderwijst over procesinnovatie in de architectuurpraktijk. Bovendien werkt ze zelf actief aan vernieuwende, duurzame ontwerp- en ontwikkelprojecten. Voorbeelden zijn de uitbreiding van de Rietveld Academie en duurzame… Lees meer > Ronald Huikeshoven Ronald Huikeshoven begon bij AM als ontwikkelingsmanager. Daarna stapte hij over naar Bouwfonds MAB waar hij eerst ontwikkelingsmanager was en daarna directeur ontwikkeling voor de Noordvleugel van de Randstad. In 2007 keerde hij terug bij AM als regiodirecteur Noord West. In deze rol geeft hij… Lees meer > Marnix van der Meer Marnix van der Meer studeerde aan de Hogeschool van Utrecht en de Academie van Bouwkunst in Amsterdam. Hij werkte tussen 1996 en 2002 bij Meyer en Van Schooten en richtte samen met Rolf Bruggink in 2002 Zecc Architecten op. Met Bruggink werkte hij onder andere aan De Zwarte Parel.Vanaf 2012 vormt… Lees meer >

We gebruiken alleen cookies om deze website beter te laten functioneren. Lees meer hierover in onze privacyverklaring. Accepteer / Weiger